Sygnaliści
Zgłoszenie, o którym mowa w "Procedurze" jest składane przez Sygnalistę, który jest osobą, mającą związek z Gdańskim Centrum Świadczeń w kontekście związanym z pracą i dowiedziała się o nieprawidłowości polegającej na naruszaniu prawa w Gdańskim Centrum Świadczeń. Nieprawidłowości mogą mieć różnoraki charakter, ale najczęściej wiąże się z działaniem na szkodę Centrum w imię chęci uzyskania jakiejś korzyści. Ujętym w "Procedurze" elektronicznym kanałem zgłoszeń jest następujący adres e-mail: gcs-naruszenia@gdansk.gda.pl . Gdańskie Centrum Informatyczne przygotowało także alternatywną możliwość elektronicznego dokonywania zgłoszeń za pomocą specjalnie przygotowanego narzędzia do obsługi zgłoszeń Sygnalistów w postaci "Formularza zgłoszenia".
